Als onderdeel van het project KunstinWeert wordt in het pand aan de Beekstraat 68 in Weert, door schildercursisten van Rick live geschilderd onder begeleiding van hun portret- en figuurdocente Johannie van Tuel.
Het thema is ‘verbinding’: Hier wordt door de schilders gezamenlijk aan één groot doek gewerkt van ongeveer 1,5 bij 10 meter. In een maand tijd ontstaat een groot schilderij met Weert als onderwerp; een portret van Weert en de Weertenaren. Er worden mensen geschilderd: passanten, winkelende dagjesmensen of geïnteresseerde Weertenaren. Deze mensen staan in een decor van geschilderde typische stukjes uit Weert: monumenten, Antje van de statie, Tiendschuur enz.
Heeft u minimaal een half uur de tijd, dan kunt u model staan en vereeuwigd worden op dit enorme schilderij. De cursisten schilderen met acrylverf en krijt op doek.
Er wordt geschilderd op 27, 28, 29 april, 2, 5, 6, 12, 13, 19 en 20 mei: donderdags tussen 18 en 21 uur, en op zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur. Op 2 mei is het dag van de Kunst, ook dan wordt er tussen 13 en 17.uur geschilderd.
De start vindt op 27 april plaats in het voormalige ABN/AMRO pand om 19.30, als wethouder Coolen de eerste schilderstreek zal zetten. Het project duurt tot 25 mei.
Johannie zal telkens van de vorderingen foto’s maken en wellicht ook leuke verhalen van poserende mensen optekenen.
Op dit blog dus ‘Weert’ samen met ons in wording.